Odpowiednia organizacja czasu to klucz do sukcesu.

Pracując zarówno w domu jak i w biurze poza nim kluczem do sukcesu jest odpowiednia organizacja czasu. Obecnie dysponujemy wieloma prostymi i pomocnymi narzędziami, które zdecydowanie ułatwiają nam organizację czasu pracy.

SMARTFON

W dzisiejszych czasach kiedy smartfon z powodzeniem zastępuje nam komputer jest to najpopularniejsze narzędzie używane do organizacji pracy. Zdecydowanym plusem jest tu to, iż w jednym małym urządzeniu mamy wszystko czego nam trzeba. Mamy notatnik, kalendarz i przypomnienia, a to tylko najbardziej podstawowe funkcje. Ilość aplikacji, które możemy ściągnąć, a które ułatwiają szeroko pojętą organizację pracy jest ogromna, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.


KALENDARZ

Dla tych, którzy nie ufają nowoczesnej technice idealnym rozwiązaniem będzie kalendarz w namacalnej, papierowej formie ;) Na rynku znajdziecie setki różnych wzorów i rozwiązań. Znajdziecie kalendarze roczne, 1.5 roczne, a nawet takie, w których to Wy sami wpisujecie daty, a więc możecie go użyć teraz albo za rok czy dwa. Ja ze swojej strony mogę polecić kalendarz roczny Beaty Pawlikowskiej oraz kupiony w Empiku kalendarz, gdzie sami podejmujemy decyzję kiedy będzie nam potrzebny.


NOTATNIK

O ile kalendarz służy bardziej do uporządkowania czasu według dat i godzin, o tyle jeśli potrzebujemy zapisać jakiś pomysł, rozpisać plan czy projekt wówczas bardziej adekwatnym narzędziem okaże się notatnik. Memo Book oferuje takie, w których nie tylko możecie coś zapisać, ale również narysować. Notatnik idealny, a przy tym pięknie wygląda.


TABLICA SUCHOŚCIERALNA / KORKOWA / MAGNETYCZNA

Pomocna jest również tablica korkowa oraz suchościeralna. Zamontowana w widocznym miejscu może nam przypominać o ważnych spotkaniach, projektach, które należy zrobić "na wczoraj", a w domowym biurze może również służyć do rozpisania treningów na najbliższy tydzień. Możliwości są nieograniczone. Dodatkowo możemy wybrać tablicę magnetyczną suchościeralną, co daje nam jeszcze więcej opcji jej wykorzystania.


ZESZYT / SAMOPRZYLEPNE KARTECZKI

Dla tych, których nie interesują wyszukane notatniki dobrym rozwiązaniem może być zwykły zeszyt w kratkę, koszt niewielki, a spełni swoje zadanie równie dobrze jak drogi notatnik.

Niezastąpione są również samoprzylepne karteczki, na których możemy zapisać dosłownie wszystko i przykleić praktycznie wszędzie. Koszt niewielki, a korzyści bardzo duże.


Te proste narzędzia służą mi w codziennej pracy i spisują się idealnie.

A kiedy już opanujecie organizację pracy do perfekcji może okazać się, że pracujecie nie tylko szybciej, ale także bardziej efektywnie. Dzięki temu będziecie mieć więcej czasu dla siebie, a to oznacza, że możecie np. nadrobić filmiki Waszych ulubionych YouTuberów lub też poczytać na apynews.pl co ciekawego się u nich dzieje i jakie nowe kanały powstały w ostatnim czasie.

A jakich narzędzi Wy używacie aby ułatwić sobie organizację czasu?

2 komentarze:

  1. Ja musiałem sobie organizować dobrze czas, gdy przeszedłem całkowicie na własną działalność gospodarczą. Gdy tego nie było to człowiek przychodził po prostu do domu po prazy, zrobił chwilę przerwy i dalej wracał do komputera już w domu. To z jednej strony było dobre bo człowiek zmieniał otoczenie i miał większe chęci do działania. Pracując cały dzień w domu trzeba to rozwiązać inaczej. Trzeba tą pracę podzielić przynajmniej na kilka etapów, nie robić wszystkiego za jednym zamachem bo kilku godzinach będzie wypaleni. Bynajmniej ja tak mam, że jak już siedzę przy czymś kilka godzin to muszę zrobić przerwę, przynajmniej godzinną na coś innego np. przejść się do lasu czy do parku ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi organizacja czasu w ogóle nie idzie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.

Na pytania postaram się odpowiedzieć pod postem, pod którym zostały zadane.

Copyright © 2011 - 2017 NUTTIN' BUT STYLE - KOBIECY BLOG O URODZIE I KOSMETYKACH.

Prezentowane treści mogą zawierać lokowanie produktów, linki afiliacyjne oraz inne formy sponsorowanej obecności marek kosmetycznych.