Naklejki dekoracyjne, czyli jak zachować wspomnienia z podróży w kreatywny sposób


Podróżować to znaczy żyć - pewnie nie raz słyszeliście to powiedzenie. Podróże nie tylko kształcą, ale przede wszystkim stanowią niezapomniane wspomnienia. Każda podróż to kolejny zapełniony album ze zdjęciami oraz niezliczona ilość pamiątek. Ostatnio znaleźliśmy jednak fantastyczny pomysł na zachowanie wspomnień w taki sposób, że będą stanowiły także ozdobę naszego domu. Mam tu na myśli naklejki ścienne, w formie mapy świata, na której będziemy mogli zaznaczyć miejsca, które udało nam się do tej pory odwiedzić.

Idealnym miejscem dla takiej ozdoby będzie sypialnia lub salon - będzie świetnie prezentować się nad łóżkiem bądź sofą. Do wyboru mamy naklejki - mapy w kilku wzorach:

MAPA KLASYCZNA


MAPA FIZYCZNA


Jeśli wolicie coś bardziej efektownego i kreatywnego możecie wybrać naklejki kontynentów z wyznaczonymi granicami państw, monochromatyczne lub w kolorach tęczy, z oznaczonymi nazwami państw lub nie - możliwości jest tyle,  że ciężko się od razu na coś zdecydować.

KONTYNENTY


Bez problemu znajdziecie także mapę w wersji dla dzieci, która będzie świetnym uzupełnieniem pokoju malucha - podróżnika.


Bez najmniejszego problemu dopasujecie naklejkę do każdego pomieszania - do wyboru macie kilka różnych wymiarów. Kiedy wybierzecie już pasujący Wam model czas na dobranie metody oznaczenia miejsc, które do tej pory odwiedziliście.
Do wyboru macie kilka możliwości:
  • specjalne znaczniki, które również mają formę naklejek. Do wyboru macie kilkanaście rozmiarów oraz wersji kolorystycznych. To świetny sposób na oznaczenie konkretnego miejsca na mapie.
  • zdjęcia - możecie także przykleić pamiątkowe zdjęcie z każdej podróży, w odpowiednim miejscu na mapie. Świetnie spiszą się tu zdjęcia robione Polaroidem - nada to całości charakteru.
  • zwykłe karteczki typu post-it, na których możecie zapisać np. nazwę odwiedzonego miasta i datę podróży
albo możecie kupić mapę - tablicę, na której będziecie mogli zaznaczyć każdy odwiedzony punkt za pomocą zwykłej kredy.


Możecie także wybrać naklejkę w kształcie konkretnego kontynentu - np. Europę.


Tego typu naklejki będą nie tylko piękną dekoracją, ale fantastycznym i kreatywnym sposobem na zachowanie wspomnień z podróży. Wystarczy jedno spojrzenie i będziemy mogli ponownie przenieść się w nasze ulubione miejsce. Myślę, że wybierzemy czarny rzut kontynentów i ozdobimy go przy pomocy zdjęć, na których zapiszemy datę i miejsce podróży. Pusta ściana w salonie stanie się centralnym i jednocześnie najciekawszym punktem pomieszczenia, jeśli nie całego domu.

Co myślicie o tego typu naklejkach - mapach? Podoba Wam się taki sposób zachowania podróżniczych wspomnień?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.

Na pytania postaram się odpowiedzieć pod postem, pod którym zostały zadane.

Copyright © 2016 Nuttin' But Style , Blogger