Nowy trend, czyli beton zamiast tapety.


Trendy zmieniają się nie tylko na modowych wybiegach. W kwestiach budowlanych tego typu działania także mają miejsce. Wiele osób pamięta pewnie czasy, kiedy tapety były dosłownie wszędzie - im bardziej krzykliwy wzór i kolor, tym lepiej. Każdy chciał się wyróżnić, a to był najprostszy sposób na to, aby błyskawicznie odmienić wnętrza. Potem nastała era farb - tapety odeszły w niepamięć - wszyscy masowo zrywali je ze ścian i wybierali malowanie. Obecnie nadal królują farby, ale tapety także wróciły do łask - szczególnie jako sposób na zaakcentowanie jednej ze ścian. Na salony wkroczył jednak ktoś zupełnie nowy - idealnie pasujący do nowoczesnych, surowych wnętrz - beton. Jeszcze nie tak dawno nikt nie pomyślałby, aby eksponować betonowe ściany - okazuje się jednak, że jest to coraz bardziej popularne.

Konstrukcyjny beton dekoracyjny to coś dla tych, którzy lubią nietuzinkowe projekty. Może być wykorzystany zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu budynku. Dzięki niemu powstaną nie tylko ciekawe faktury na ścianach, ale także filary, belki oraz płyty. Beton to ponadczasowy materiał, który nie tylko będzie świetnie prezentować się przez lata, ale nada wnętrzu niepowtarzalny charakter. Beton to coś więcej niż nudny i jednorodny materiał - z powodzeniem można wybrać jeden z kilku odcieni - naturalny, biały, szary czy w odcieniu antracytu. Bez problemu dopasujemy go tak, aby współgrał z planowanym wnętrzem.


Co przemawia za wyborem betonu?

  • wytrzymałość
  • odporność na zabrudzenia oraz wilgoć (można wykorzystać go także w kuchni czy łazience dzięki zastosowaniu specjalnego preparatu zabezpieczającego, który chroni przed wodą i zabrudzeniami)
  • niepowtarzalna faktura 
  • mnogość zastosowań (można go zamontować nie tylko na ścianach, ale także na schodach, czy wykorzystać do obudowania kominka).
Dzięki temu rozwiązaniu zdecydowanie skrócicie czas budowy - co jest niezwykle ważne, kiedy podejmujecie się budowy swojego pierwszego domu. Dodatkowo zyskacie niepowtarzalne, nowoczesne wnętrza. Jeśli planujecie budowę domu i chcielibyście poszerzyć swoją wiedzę na temat betonu dekoracyjnego to więcej informacji o tego typu produktach znajdziecie na stronie firmy Cemex.

A jakie jest Wasze zdanie na temat wykorzystania betonu jako głównego elementu wystroju wnętrza? Lubicie nowoczesne projekty czy raczej skłaniacie się ku klasyce?

2 komentarze:

  1. Ciekawy pomysł, jednak przerażają mnie te wszystkie szparki w które może wejść kurz, albo coś gorszego. W sumie można byłoby regularnie odkurzać taki beton.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwsze słyszę o wykorzystaniu betonu w ten sposób. Powiem Ci ,że dość ciekawie to wygląda. Podoba mi się ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.

Na pytania postaram się odpowiedzieć pod postem, pod którym zostały zadane.

Copyright © 2016 Nuttin' But Style , Blogger