Dieta XXI wieku - jedz w zgodzie ze swoimi genami


Dieta - słowo klucz, które kojarzy się większości z wyrzeczeniami i drogą przez mękę, bo przecież jak tu sobie czegoś odmówić skoro jest takie dobre. Co chwilę jesteśmy zasypywani nowymi ofertami kupna suplementów lub planów diet. Zazwyczaj jednak są one tak skonstruowane, aby pasowały ogólnie, mniej niż bardziej, każdemu - co niekoniecznie przekłada się na pozytywne efekty. Co, jednak gdyby istniała dieta idealnie dopasowana do Ciebie? Nie do Twojej cioci, dziadka, mamy, czy kuzynki - spersonalizowana dieta zgodna z Twoimi genetycznymi predyspozycjami? Brzmi jak wyjęte prosto z filmu science-fiction? To nie wymyślona przez Stephena Kinga dieta dla bohaterów jego książek tylko coś, z czego może skorzystać każdy z nas - genodieta.


To, co wyróżnia genodietę to to, że wystarczy odkodować własne DNA, aby otrzymać swego rodzaju przewodnik po kluczowych obszarach własnego organizmu, który będzie nam służył przez całe życie. Nie jest to dieta na teraz, na chwilę - dzięki odpowiednim badaniom dowiesz się nie tylko jak wypracować wymarzoną, zdrową sylwetkę, ale także utrzymać te efekty i cieszyć się zdrowiem. Pod pojęciem "odkodowanie DNA" mam na myśli badania genetyczne, które są przeprowadzane w kontekście diety, prawidłowego żywienia oraz profilaktyki chorób dietozależnych - co może być kluczem do odzyskania zdrowia. Koniec z testowaniem każdej diety po kolei - teraz w końcu będzie można powiedzieć, że dieta została skrojona na naszą miarę - jak sukienka na wesele.

Badanie tego typu jest bezbolesne i nieinwazyjne. Trwa zaledwie kilka minut, a polega na pobraniu materiału genetycznego poprzez potarcie patyczkiem wewnętrznej strony policzka. Na wyniki badań i przygotowanie szczegółowych zaleceń musimy poczekać 7 tygodni.
Dzięki badaniom dowiemy się o tym, jakie predyspozycje ma nasz organizm do rozwinięcia się w nim poszczególnych chorób. Otrzymamy raport, który będzie zawierał informacje o tym, jak powinniśmy się odżywiać - które produkty nam służą, a które powinniśmy wyeliminować oraz wytyczne dotyczące tego, jak osiągnąć i utrzymać optymalną masę ciała. Dzięki takim informacjom możemy uniknąć wielu chorób, które są ściśle powiązane z dietą tj. cukrzyca, nadciśnienie czy osteoporoza.


Badania genetyczne są dla Ciebie, jeśli:
- nie potrafisz znaleźć przyczyny przybierania na wadze lub/i nie potrafisz schudnąć mimo podejmowanych wysiłków
- jesteś wiecznie zmęczona
- jesteś podatna na wszelkiego rodzaju stany zapalne i infekcje
- chorujesz na cukrzycę lub masz podwyższony cholesterol.

Jeśli zainteresował Was ten temat to śpieszę donieść, że takowe badania można wykonać także w Polsce. Tego typu usługę oferuje DF Medica. Na stronie http://www.dfmedica.eu/ znajdziecie więcej informacji na ten temat, a także możecie umówić się od razu na wizytę.

Słyszałyście kiedyś o diecie dopasowanej do Waszego kodu genetycznego? Co myślicie o takim sposobie na zdrowy tryb życia i dopasowany sposób odżywiania?

1 komentarz:

Dziękuję za Twój komentarz.

Na pytania postaram się odpowiedzieć pod postem, pod którym zostały zadane.

Copyright © 2016 Nuttin' But Style , Blogger