Bajkowe wesele - na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach idealnego miejsca na przyjęcie weselne?


Sezon weselny w pełni - jedni już zaraz połączą się węzłem małżeńskim, a inni dopiero co planują swój wielki dzień. Pamiętam jak dziś cały stres towarzyszący poszukiwaniom fotografa, kamerzysty, zespołu i przede wszystkim idealnej sali na wesele. Dlatego doskonale rozumiem, że od tego wyboru zależy powodzenie całego przedsięwzięcia. Bajkowe wesele musi mieć odpowiednią oprawę. Jak zatem wybrać idealne miejsce na wesele?

LOKALIZACJA I OTOCZENIE

Najważniejsze jest, aby znaleźć taką salę, która będzie jednocześnie blisko centrum, z bezproblemowym dojazdem, ale równocześnie na uboczu tak, aby impreza nie mogła być zakłócana przez ludzi z zewnątrz. Dodatkowym atutem będą przepiękne widoki stworzone przez samą naturę - a więc sala otoczona pięknym ogrodem, a nie ruchliwym skrzyżowaniem. Warto również sprawdzić, czy dany obiekt ma specjalnie wydzieloną strefę, w której można zorganizować ceremonię na świeżym powietrzu. To idealne rozwiązanie, dla tych którzy planują ślub cywilny w plenerze. 
SALA

Jeśli udało nam się znaleźć obiekt, którego otoczenie nas zachwyciło to naszym kolejnym krokiem powinno być obejrzenie sali. Liczy się jej wygląd, wystrój i wielkość. Kiedy planujemy dość duże wesele, a lista zaproszonych gość przekroczyła setkę wówczas duża, przestronna powierzchnia będzie kluczowa - w końcu nie chcemy w tym wyjątkowym dniu tłoczyć się w jednym miejscu. Sprawdźmy także jakie dekoracje oferuje dany obiekt - czy wystrój sali jest wliczony w cenę, czy może będziemy musieli sami zająć się przystrojeniem sali i stołów. Ponadto zwróćmy uwagę na układ stołów, czy jest on stały, czy możemy go dostosować do własnych potrzeb. Jeśli zamierzacie poszaleć w tym dniu na parkiecie to pamiętajcie o tym, aby sala weselna posiadała specjalny parkiet, który będzie odpowiednio umiejscowiony.
MENU

Obok dobrej muzyki najważniejszym czynnikiem, który zadecyduje o tym, czy nasi goście będą się dobrze bawić, jest jedzenie. Dlatego też warto poszukać obiektu, który zaoferuje nam szeroki wybór dań. Coraz częściej poza ułożonymi wcześniej 3 zestawami do wyboru oferuje się zróżnicowany wachlarz potraw, z których samodzielnie możemy stworzyć weselne menu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy być pewni, że każdy z gość będzie mógł zjeść swoją ulubioną potrawę - nawet jeśli wśród znajomych mamy wegetarian czy wegan. Dodatkowo możemy zamówić dodatkowy bufet, który ma formę szwedzkiego stołu - coraz bardziej popularne stają się tzw. stoły wiejskie, które oferują gościom regionalne przysmaki. 
BAZA NOCLEGOWA

Nie zapomnijmy o sprawdzeniu czy obiekt, w którym zamierzamy wynająć salę weselną posiada swoją własną bazę noclegową, aby goście, którzy przyjechali z daleka nie musieli martwić się o miejsce, w którym będą mogli spędzić noc. Dodatkowo zadbajmy także o to by w pobliżu znajdowały się miejsca parkingowe, dla tych którzy postanowią przyjechać własnym środkiem transportu.
Całą organizację wesela możecie zlecić zewnętrznej firmie, która zajmie się wszystkim za Was - Wy przedstawicie swoją wizję, a wykwalifikowany zespół sprawi, że stanie się ona rzeczywistością. Jeśli interesują Was tego typu usługi to sprawdźcie, czy obiekt, który Wam się podoba nie ma takich usług - Dwór Korona Karkonoszy oferuje nie tylko przepiękne sale, z zapierającymi dech piersiach widokami na zewnątrz, ale ma także swój zespół doradców ślubnych, którzy są do Waszej dyspozycji i na pewno pomogą Wam dokonać właściwych wyborów.

Wybór sali weselnej to tylko ułamek przygotowań do tego wspaniałego dnia, ale jeśli uda Wam się znaleźć wymarzone miejsce reszta będzie tylko formalnością. Życzę owocnych poszukiwań!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.

Na pytania postaram się odpowiedzieć pod postem, pod którym zostały zadane.

Copyright © 2016 Nuttin' But Style , Blogger