5 sposobów na relaks


W dzisiejszych zabieganych czasach ciężko o wygospodarowanie choćby chwili na relax. Praca, dom, dzieci - a doba jest taka krótka. Jednak dobrze od czasu do czasu poświęcić choćby 5 minut tylko dla siebie. Nie musi to być od razu weekend w spa, ale dobra organizacja czasu powinna sprawić, że spokojnie znajdziemy dla siebie 30 minut, choćby 2 razy w tygodniu. Jak w takim razie dobrze wykorzystać ten cenny czas, aby w pełni się odprężyć i zapomnieć o problemach codzienności?

WIZYTA W SALONIE PIĘKNOŚCI

Fryzjer to najlepszy przyjaciel kobiety. W zaledwie kilka minut wyczaruje nową fryzurę, która niekiedy potrafi odmienić całe życie. Dobrze ułożone włosy mogą poprawić samopoczucie i wprawić w dobry nastrój, a dodatkowo fotele fryzjerskie są taaaakie wygodne. Można się odprężyć, poplotkować, napić się dobrej kawy i zaktualizować wiedzę o rodzimych celebrytach przeglądając kolorowe gazety.

WIECZÓR Z KSIĄŻKĄ

Książka to niezastąpiony kompan na długie jesienno-zimowe wieczory, ale sprawdzi się także jako wieczorny umilacz czasu w pozostałych miesiącach. Jeśli nie ma szans na to abyś wygospodarowała czas na czytanie w ciągu dnia to na pewno dasz radę przeczytać kilka stron, zanim zaśniesz. Książka do poduszki to idealny sposób na to, aby zrelaksować się przed snem i zapomnieć choć na chwilę o problemach, które pojawiły się owego dnia.

DOMOWE SPA

Nie trzeba od razu umawiać się na wizytę u kosmetyczki - wystarczy chwila wolnego czasu i kosmetyki, które mamy w domu. Nawilżająca maseczka na twarz, a w tym czasie można poświęcić trochę uwagi dłoniom i paznokciom. To idealny czas, aby je pomalować. Do tego ulubiona muzyka w tle i mamy salon piękności w domowym zaciszu.

SESJA JOGI

Dla wielu osób relaks i trening nie idą w parze. Co innego mała sesja jogi. Nie tylko pozwoli nam się wyciszyć, ale dzięki niej pozbędziemy się napięcia spowodowanego stresem dnia codziennego. Plusem będzie wysmuklona sylwetka. Wystarczy 20 minut i będziemy jak nowo narodzone.

SPACER Z PSEM

Wiele osób nawet nie pomyśli o spacerze z czworonogiem jak o sposobie na odpoczynek. Zazwyczaj robimy to mechanicznie i traktujemy jako obowiązek. Zatem może czas przekształcić to w pół godziny relaksu? Spacer z psem nad morzem nie tylko pozwoli wyszaleć się naszemu zwierzakowi, ale sprawi, że także my poprawimy sobie humor - ładne widoki i piękna pogoda - czego chcieć więcej.

A jakie są Wasze sposoby na relaks? Stosujecie któryś z zaprezentowanych powyżej?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.

Na pytania postaram się odpowiedzieć pod postem, pod którym zostały zadane.

Copyright © 2016 Nuttin' But Style , Blogger