Domowe biuro na małej przestrzeni


O tym jak ważne jest posiadanie biura w domu wie tylko ten kto na stałe zdecydował się na taką formę pracy. Od czasu do czasu można odpisać na kilka maili pałaszując obiad w kuchni lub popijając kawę na tej bardzo wygodnej sofie. Niestety na dłuższą metę staje się to uciążliwe. Wyznaczone miejsce do pracy to must have każdego freelancera.

Jakiś czas temu pisałam o tym co jest istotne przy tworzeniu biura w domu, a także jakie oświetlenie wybrać by stworzyć sprzyjające pracy otoczenie. Co jednak zrobić kiedy nie mamy wolnego pomieszczenia, które moglibyśmy przerobić na miejsce do pracy, a kiedy taka przestrzeń jest nam bardzo potrzebna? Idealnym rozwiązaniem będzie wydzielenie kawałka miejsca w innym pokoju. Najbardziej sprzyjający ku takim rewolucjom będzie salon - głównie dlatego, że zazwyczaj oferuje największy metraż, a więc znalezienie wolnego kąta nie będzie stanowić problemu. Gdzie zatem wcisnąć biurko aby nie zagracić małej przestrzeni?

NIETYPOWY KSZTAŁT 

Jeśli nasz salon ma nietypowy kształt (np. litera L) wówczas zagospodarowanie powstałej wnęki jest nieograniczone. W tym wypadku możemy puścić nasze wodze fantazji i stworzyć biuro z prawdziwego zdarzenia. Jedyna zauważalna różnica to brak drzwi.

źródło zdjęć: 1/2/3/4/5
MAŁA WNĘKA

Każda niezagospodarowana dotąd, nawet niewielka, wnęka będzie idealna na biurowy kącik jeśli uda nam się tam wcisnąć choćby najmniejsze z możliwych biurek. Na dobrą sprawę wystarczy sam blat i krzesło.
W małych mieszkania, w których bardzo często salon połączony jest z aneksem kuchennym można wygospodarować kącik biurowy, między tymi dwoma przestrzeniami.
źródło zdjęć: 1/2/3/4/5/6/7
POD SCHODAMI

Przestrzeń pod schodami to często powierzchnia niewykorzystana, a tymczasem to idealne miejsce na stworzenie biurowej perełki - miejsca sporo, a biurko i komputer stają się jakby niewidoczne, bo przecież nie zajmują żadnej dodatkowej przestrzeni.
źródło zdjęć: 1/2/3/4

WOLNA ŚCIANA

Najprościej mają Ci, którzy nie zdążyli jeszcze opanować wszystkich czterech ścian. Wówczas wolna ściana jest tym czym płótno dla malarza. Wystarczy stylowe biurko, kilka półek i nietypowych dodatków aby powstało biurowe królestwo.
źródło zdjęć: 1/2/3/4/5/6/7/8
NIETYPOWE KONFIGURACJE

Bardziej kreatywni mogą stworzyć coś niestandardowego - np. biurko, które po złożeniu wygląda jak zwykła szafka w każdym salonie. Wystarczy kilka sekund by szafka przeobraziła się w biurko. Idealne rozwiązanie w kawalerce gdzie każdy metr jest na wagę złota.


Co powiecie na niepozorną, narożną szafkę, która kryje wszystkie Wasze skarby? Idealne dla bałaganiarzy - wystarczy zamknąć ten kram i po biurze nie ma śladu, po bałaganie też ;)


Poniższa konfiguracja będzie idealna dla studentów - u góry strefa odpoczynku, na dole strefa "ciężkiej" pracy - to przykład wykorzystania przestrzeni do maksimum. Nie dość, że funkcjonalnie to w dodatku stylowo.


Macie minimalną ilość wolnego miejsca, a biuro potrzebne na wczoraj? Wystarczy, że zamontujecie na ścianie szafko-barek, dostawicie krzesło i jesteście gotowi do pracy.


Na koniec coś dla fanów recyklingu i tych, którzy w dzieciństwie marzyli o byciu kierowcą autobusu :)  

źródło zdjęć: 1/2/3/4/5

A Wy stworzyliście już swoje wymarzone biuro w domu czy projektowanie dopiero przed Wami?

1 komentarz:

Dziękuję za Twój komentarz.

Na pytania postaram się odpowiedzieć pod postem, pod którym zostały zadane.

Copyright © 2016 Nuttin' But Style , Blogger