'Anatomia kłamstwa' Philip Houston, Michael Floyd, Susan Carnicero, Don Tennant


Wszyscy spotykamy się z kłamstwem - w pracy, szkole czy w mediach. Czy tego chcemy czy nie kłamstwo otacza nas na co dzień. Podobno człowiek wypowiada kłamliwe stwierdzenia średnio 10 razy w ciągu 24 godzin. Możemy się z tym zgadzać lub nie, ale pewne jest to, że spotykamy na swojej drodze notorycznych kłamców i oczywiście dobrze by było umieć ich rozpoznać i wyeliminować z naszego życia. W końcu komu potrzebna fałszywa szczerość?
Książka "Anatomia kłamstwa" daje nam podstawy do tego by nauczyć się rozpoznawać kłamliwe zachowania. Wszystkie informacje pochodzą od ludzi, którzy latami zajmowali się przesłuchiwaniem ludzi w celu wydobycia z nich informacji, którymi nie chcieli się podzielić i które chcieli skrzętnie ukryć, bo nie były dla nich korzystne. Lata praktyki doprowadziły do stworzenia metodologii rozpoznawania kłamstwa. 
Myślę, że większość z nas instynktownie wyczuwa kiedy ktoś mija się z prawdą. Jeśli jednak chcecie wytrenować swój szósty zmysł to warto sięgnąć po "Anatomię kłamstwa" by uzupełnić swoją wiedzę. Choć nie należy brać wszystkiego dosłownie, bo może się okazać, że po zamknięciu książki nie będziemy widzieć nikogo więcej jak ludzi, którzy kłamią non stop. Umiar jest tu słowem kluczem.

1 komentarz:

Dziękuję za Twój komentarz.

Na pytania postaram się odpowiedzieć pod postem, pod którym zostały zadane.

Copyright © 2016 Nuttin' But Style , Blogger