Antykwariat online

źródło: www.vbctulsa.com

To, że uwielbiam czytać książki raczej nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Czytam dużo i kupuję dużo. Nie ma dla mnie nic lepszego niż zapach świeżo wydrukowanego papierowego egzemplarza. Pewnie dlatego nigdy nie kupię czytnika e-booków, bo choć miejsce na regałach maleje w zastraszającym tempie to nic nie zastąpi prawdziwej książki, którą mogę powąchać i podotykać  - wersja elektroniczna nie jest w stanie wyprzeć papieru.

Choć lubię mieć książki na własność i lubię kiedy są nowe to do dziś pamiętam kiedy w czasach liceum niedaleko szkoły mieściła się księgarnia, na tyłach której mieścił się antykwariat gdzie wyszukiwało się najróżniejsze książkowe perełki. Obecnie czasem brakuje mi takich miejsc, w których mogłabym zakupić książki, które nie są już wznawiane, a które pamiętam z dzieciństwa i chętnie bym zajrzała do nich ponownie. Dlatego też miło zaskoczyła mnie wiadomość o tym, że istnieje coś takiego jak antykwariat internetowy. 

Do tej pory myślałam, że antykwariaty to już przeżytek, a tu okazało się, że nie tylko jestem w błędzie, ale na wyciągnięcie ręki mam prawdziwą kopalnię książek, w których mogę pogrzebać w domowym zaciszu patrząc w komputerowy monitor. Jeśli tak jak ja poszukujecie konkretnych książek to sprawdźcie stronę  http://tezeusz.pl/, na której znajdziecie zarówno książki używane jak i nowe. Dodatkowo, co mnie cieszy, mają pokaźną kolekcję książek anglojęzycznych. Co prawda niektóre egzemplarze kosztują fortunę, ale czasem warto wydać więcej by wejść w posiadanie "białego kruka" ;) Niektórych ucieszy pewnie fakt, iż zamawiać można z każdego miejsca na Ziemi, a przy zakupach krajowych powyżej 200 zł dostawa jest darmowa. Prawdziwy raj dla każdego książkoholika :)

1 komentarz:

  1. Antykwariaty są świetne pod tym względem, ze czesto są tam ksiazki, ktorych nie dostanie sie w normalnej ksiegarni (zwyczajnie są "za stare") :) pozdrawiam i zapraszam ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.

Na pytania postaram się odpowiedzieć pod postem, pod którym zostały zadane.

Copyright © 2016 Nuttin' But Style , Blogger