Jakie oświetlenie najlepsze do domowego gabinetu?

źródło: pixabay.com

W poprzednim wpisie była mowa o tym jak ważne jest stworzenie domowej przestrzeni biurowej jeśli wykonujemy pracę właśnie w domowym zaciszu. Wspominałam tam o tym, że jednym z ważniejszych elementów jest dobranie odpowiedniego oświetlenia. Oczywiście najlepszą opcją będzie korzystanie z naturalnego światła. To właśnie dlatego, jeśli mamy taką możliwość, warto ustawić biurko niedaleko okna. Najlepiej jeśli nasz biurowy kącik znajduje się od strony wschodniej lub północnej - wtedy rozproszenie światła będzie wspomagało nasze działania. Należy pamiętać, że jeśli jesteśmy praworęczni to źródło światła powinno pochodzić z lewej strony, a jeśli piszemy lewą ręką to z prawej. Dzięki temu zostanie oświetlony odpowiedni kawałek blatu, którego nie dosięgnie cień naszej ręki.

Oświetlenie dzielimy na ogólne/główne oraz miejscowe/punktowe. O ile oświetlenie główne jest już zazwyczaj zamontowane kiedy decydujemy się na zamianę pomieszczenia w biuro o tyle naszym priorytetem staje się wybór odpowiedniej lampki, która zagości na naszym biurku. Ogólne źródło światła rozjaśnia nam określony obszar w sposób równomierny. Natomiast oświetlenie miejscowe stosowane jest w celu doświetlenia konkretnego miejsca. W tym wypadku mówimy o blacie biurka i leżącej na nim klawiaturze oraz dokumentach.

Najlepszym wyborem będzie lampka z obrotową główką oraz ramieniem, dzięki czemu będziemy w stanie nakierować strumień światła w odpowiadające nam miejsce. Ważne żeby żarówka była energooszczędna oraz by bezpośrednio po włączeniu osiągała pełną moc tak by nie trzeba było czekać aż się nagrzeje by zapewnić odpowiednie oświetlenie. Jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią i nie chcesz zagracać blatu biurka możesz pomyśleć o zamontowaniu lampki na klips mocowany do blatu lub o kinkietach, które zawiesisz bezpośrednio na ścianie nad biurkiem. Duży wybór lamp biurkowych znajdziecie na http://www.e-klosz.pl/.


źródło: attentiongetting.files.wordpress.com
źródło: www.peanutbuttered.com
źródło: attentiongetting.files.wordpress.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.

Na pytania postaram się odpowiedzieć pod postem, pod którym zostały zadane.

Copyright © 2016 Nuttin' But Style , Blogger