Domowe biuro

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularną formą pracy jest ta wykonywana z domu. Dla jednych jest to zbawienie dla innych po pewnym czasie horror. Zwolennicy podają długą listę zalet jak choćby możliwość wykonywania pracy w dowolnym czasie. Jeśli ktoś nie należy do rannych ptaszków nie musi już wstawać o 5 rano, bo czas pracy jest nienormowany i jeśli efektywniej wykonuje swoje zadania w godzinach wieczornych to nic nie stoi na przeszkodzie żeby na pracę poświęcał drugą połowę dnia. Dodatkowo nie trzeba się martwić o strój, bo tak samo dobrze można pracować w garniturze jak i dresie. Poza tym nie trzeba tracić czasu na dojazdy do biura. Zalety można mnożyć w nieskończoność. Zdarza się jednak, że po pewnym czasie entuzjaści tego typu pracy zmieniają zdanie i twierdzą, że rzeczywistość nie jest aż tak kolorowa. Okazuje się, że nienormowane godziny pracy oznaczają, że tak naprawdę jesteśmy w niej cały czas i nie potrafimy się wyłączyć, ciągle myśląc zadaniowo. Ponadto w dobrze znanym nam otoczeniu wszystko nas rozprasza i może się okazać, że zamiast wypełniać nasze zobowiązania przesiedzimy pół dnia na YouTube oglądając wszystkie filmiki po kolei. Dodatkowo mamy nikły kontakt z innymi ludźmi twarzą w twarz i możemy poczuć się wyalienowani. Oczywiście ile ludzi tyle opinii. Jednak jeśli decydujemy się na podjęcie pracy w takiej formie istotne jest byśmy nie wykonywali jej gdzie popadnie. Stworzenie domowego biura lub kącika do pracy jest kluczem do sukcesu. W takim miejscu od razu nabierzesz wiatru w żagle.

Podstawą naszej domowej przestrzeni biurowej powinno być biurko. Najlepiej wybrać takie, które będzie miało spory blat dzięki czemu będziemy mogli rozłożyć na nim wszystkie potrzebne dokumenty, a nasz komfort pracy będzie na wysokim poziomie. Dobrze by było gdyby biurko posiadało szuflady i/lub szafkę, które pomieszczą wszystkie niezbędne biurowe drobiazgi.

Jednak najważniejszym zadaniem będzie wybór odpowiedniego krzesła. Możemy mieć niewielką przestrzeń do zagospodarowania i mały stoliczek, przy którym będziemy wyrabiać swoją normę, ale dobrej jakości krzesło to coś czego nie możemy pominąć. Powinno być wygodne, bo będziemy na nim spędzać kilka jeśli nie kilkanaście godzin dziennie. Warto zwrócić uwagę czy fotel ma regulowaną wysokość i czy posiada ergonomiczny kształt, dzięki czemu w prawidłowy sposób podeprze nasze plecy.

Trzecim elementem jest odpowiednie źródło światła. Należy pamiętać, że lampka powinna rzucać strumień światła na konkretny kawałek blatu. Jeśli jesteśmy praworęczni powinniśmy umieścić światło po lewej stronie, a jeśli leworęczni to po prawej tak byśmy nie zasłaniali sobie dostępu do źródła światła.

Idealnie będzie jeśli kolory ścian będą stonowane, by nie rozpraszały naszej uwagi. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie jednego lub kilku regałów gdzie będziemy mogli pomieścić wszystkie segregatory z potrzebnymi dokumentami. Przyda się również tablica suchościeralna bądź korkowa, na której będziemy mogli umieszczać istotne informacje.

Tak naprawdę nie potrzeba wiele by stworzyć dobre domowe biuro - ważniejsze jest by takową przestrzeń w ogóle wyznaczyć, bo znacznie ułatwi nam ona wykonywanie pracy w domowym zaciszu.

Jeśli zupełnie nie macie pomysłu na to jak zagospodarować przestrzeń na biuro warto skorzystać z takich stron jak http://www.homesquare.pl/, gdzie znajdziecie mnóstwo inspiracji. Strona ta skupia architektów, którzy dzielą się swoimi pracami i jest to fantastyczne miejsce jeśli szukamy inspiracji, a gdyby zaszła potrzeba nawiązania współpracy z projektantem, który pomoże nam w zaaranżowaniu przestrzeni przeznaczonej na nasze biuro to idealne miejsce by znaleźć osobę, która podejmie się tego wyzwania. Poniższe projekty pochodzą właśnie z stamtąd.

źródło: The Vibe
źródło: Minimoo
źródło: PIK Studio
źródło: Pracownia Architektoniczna USZOK
źródło: Inspiration Studio
źródło: Inspiration Studio

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.

Na pytania postaram się odpowiedzieć pod postem, pod którym zostały zadane.

Copyright © 2016 Nuttin' But Style , Blogger