Terapia sokowa - czerwony eliksir

Zewsząd trąbią, że należy jeść 5 porcji warzyw i owoców dziennie. Dla mnie osobiście nie jest to żaden problem, bo uwielbiam zarówno jedne jak i drugie. Jednakże wiem, że nie wszyscy przepadają za jedzeniem warzyw i/lub owoców. Wówczas z pomocą przychodzą soki, dzięki którym za pomocą jednej małej szklanki jesteśmy, w szybki sposób, w stanie dostarczyć naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych i witamin. Tych, którzy uwielbiają warzywa i owoce nie muszę przekonywać. Za to na pewno będę namawiać do przyrządzania soków w domu, odradzając tym samym kupowanie sklepowych soków w kartonach, które w większości przypadków są naładowane po brzegi cukrem oraz dziwnymi dodatkami, których prawdziwy sok zawierać nie powinien. 

Tym samym chciałabym się dziś z Wami podzielić przepisem na sok (pierwszy, ale na pewno nie ostatni). Ten jak i wiele innych przepisów znajdziecie w książce "Terapia sokowa. Czas na juicing." Erin Quon & Briana Stockton. 

Na początek sok oczyszczający o wdzięcznej nazwie "czerwony eliksir". 

Do jego przyrządzenia potrzebujecie:
* 1 limonkę
* 3 pomidory
* 2 ogórki
* 1 buraka.

Limonkę należy obrać, a pomidory, ogórki i buraka dokładnie umyć. Wszystko kroicie na kawałki dostosowane do wielkości otworu wlotowego Waszej sokowirówki. Wrzucacie składniki w następującej kolejności: limonka, pomidory, ogórki, burak i sok gotowy :) 

W smaku zdecydowanie wybija się ogórek z delikatnymi kwaśnymi tonami limonki, z majaczącą w oddali nutą buraka i pomidora. Warto spróbować, bo to całkiem inne smaki niż te ze sklepowej półki.
* przepis pochodzi z książki "Terapia sokowa. Czas na juicing" Eric Quon & Briana Stockton

4 komentarze:

  1. Lubię soki, a raczej to koktajle ponieważ jeszcze nie dorobiłam się sokowirówki, najbardziej smakują mi te z dodatkiem banana :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiamy soki, owoce i warzywa.. codziennie po nie sięgamy, ale zdarza się, że spożywamy jednak mniej niż należy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam wrażenie, że to połączenie moje kubki smakowe polubiłyby zdecydowanie szybko :) pozdrawiam i zapraszam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.

Na pytania postaram się odpowiedzieć pod postem, pod którym zostały zadane.

Copyright © 2016 Nuttin' But Style , Blogger