'Miłość jest lekarstwem. O życiu, pomaganiu i stracie.' Elton John

"Miłość jest lekarstwem" to biografia Eltona Johna. Biografia inna niż wszystkie. Biografia, która tak do końca nie jest biografią. To książka, którą trudno oceniać w standardowych kategoriach. 

Elton John wykorzystał swoją popularność i poświęcił własną biografię aby zwrócić uwagę na problem HIV/AIDS. Podtytuł tej książki doskonale ją opisuje. To książka o życiu, pomaganiu i o stracie. 


Książka jest historią życia Eltona Johna, które poświęcił by pomagać innym. "Miłość jest lekarstwem." to świadectwo tego jak John mocno zaangażował się w globalną walkę z HIV/AIDS. To opowieść o założeniu fundacji i szeroko pojęta dyskusja na temat tej choroby. To książka, która jest prawdziwą lekcją tolerancji. To nie tylko przekazanie suchych faktów dotyczących tej straszliwej choroby - to książka o wielkiej przyjaźni, sercach pełnych miłości, ale także o ogromnej potrzebie zrozumienia.


"Miłość jest lekarstwem." to zbiór przeróżnych historii, które tak naprawdę mogą spotkać każdego z nas. To historie przerażające, ale także dające nadzieję na to, że coś w końcu się zmieni. Elton John kładzie ogromny nacisk na zwrócenie uwagi jak ważne jest edukowanie społeczeństwa i jak proste zarazem jest zmniejszenie skali tej epidemii. Odwiecznym problemem pozostaje niestety to, iż wielu ludzi nie ma dostępu do podstawowych informacji na temat tej choroby i całkiem nieświadomie przyczyniają się do jej rozprzestrzeniania.

Można nie lubić Eltona Johna, ale po przeczytaniu tej książki nie sposób nie docenić jego poświecenia i chęci niesienia pomocy tym, którzy już dawno zostali straceni dla tego świata.

1 komentarz:

  1. Aż mam ochotę poczytać, ale teraz mam bana na książki.... może wiosną to nadrobię ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.

Na pytania postaram się odpowiedzieć pod postem, pod którym zostały zadane.

Copyright © 2016 Nuttin' But Style , Blogger