'Anatomia Zbrodni' (praca zbiorowa)

Nie od dziś wiadomo, że zamknięcie śledztwa kryminalnego nie zawsze oznacza zakończenie sprawy. Często nawet wydanie wyroku nie prowadzi bezpośrednio do wyczerpującego wyjaśnienia zaistniałych okoliczności. W takich sytuacjach, jak feniks z popiołów, wyłaniają się na powierzchnię dziennikarze, którzy drążą, węszą, śledzą. "Anatomia zbrodni" to praca zbiorowa tychże właśnie. 

"Anatomia zbrodni" to 16 artykułów napisanych przez dziennikarzy i osoby związane z całą machiną, która rusza kiedy zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa. Niejednokrotnie zdarza się, iż śledztwo się kończy, wymiar sprawiedliwości osądza sprawcę i zamyka sprawę mimo, iż nie wszystkie wątki są do końca wyjaśnione. Znane są przypadki kiedy dana sprawa nie doczekała się swojego końca, bo nie zebrano wystarczającej ilości informacji by trafić na trop sprawcy bądź nie znaleziono twardych dowodów na to, że właśnie ten a nie inny osobnik jest odpowiedzialny za fatalny splot wydarzeń. Zdarza się, że skazani okazują się niewinni, a sprawca odchodzi w siną dal z uśmiechem na twarzy. W takich przypadkach często do akcji wkraczają dziennikarze, którzy na własną rękę prowadzą swoje małe śledztwo. Dzięki takim działaniom niejednokrotnie na światło dzienne wychodzą zaskakujące fakty.

W "Anatomii Zbrodni" znalazło się miejsce na poruszenie kilku znanych i wstrząsających spraw, które miały miejsce w naszym kraju i które nadal mrożą krew w żyłach mimo, iż minęło wiele lat od czasu kiedy było o nich głośno.

"Anatomia zbrodni" to książka, która udowadnia nam, iż organa ścigania nie zawsze są w stanie dopaść sprawcę, a wymiar sprawiedliwości sprawiedliwie go osądzić. Dojście do prawdy, a co za tym idzie rozwiązanie zagadki, nie zawsze jest takie proste i zgodne z logiką jakby nam się wydawało.


1 komentarz:

  1. Chyba to coś dla mnie, tak czuję. Zawsze lubiłam tego typu książki, w ogóle - wszystko, co kryminalne. ;) pozdrawiam, zapraszam ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.

Na pytania postaram się odpowiedzieć pod postem, pod którym zostały zadane.

Copyright © 2016 Nuttin' But Style , Blogger