'Zło' Heather Graham

Jeśli chodzi o książki to jako rasowa książkoholiczka czytam wszystko i wszędzie. No prawie wszystko, bo szczerze przyznam, że fanką typowych romansów nie jestem - one najzwyczajniej w świecie mnie nudzą. W zupełności wystarcza mi mój wystrzałowy mąż i żadnych więcej romansów do szczęścia mi nie potrzeba. Jednakże jest na świecie pisarka, która mimo, że ubóstwia pisać romanse to nie dość, że są one niestandardowe to w dodatku zręcznie wplecione w historię z morderstwem na czele. Mowa tu o Heather Graham, która po raz kolejny idealnie połączyła kryminał z romansem w tle. W jej wykonaniu to zawsze istne mistrzostwo. "Zło" to kolejna świetna książka w jej dorobku.


"Zło" to historia przeniesiona rodem z hollywoodzkiego ekranu - myślę, że w tym przypadku słowo pisane można by z powodzeniem zamienić w obraz. Mógłby wyjść z tego całkiem niezły film.

Historia zaczyna się pewnego wieczora kiedy, w prywatnym kinie znajdującym się obok znanego studia filmowego, syn speca od efektów specjalnych ogląda jeden ze swoich ulubionych filmów z dawnych lat. W studiu prowadzone są prace nad nową wersją tegoż obrazu. W czasie gdy Alistair spędza wolny wieczór w kinie, zjawia się jego dziewczyna Jenny. Za jej namową wspólnie z Alistairem udają się do muzeum, w którym znajdują się rekwizyty pochodzące z planów filmów sprzed lat. Jenny uważa, że jeśli będzie miała możliwość bliższego przyjrzenia się scenie, która pochodzi z filmu "Sam Stone i dziwaczny przypadek Muzeum Egipskiego" będzie w stanie lepiej przygotować się do przesłuchania do roli w jego remake'u.

W zamkniętym pomieszczeniu znajduje się tylko ich dwójka. Dochodzi do morderstwa. Ginie Jenny. Alistair twierdzi, że jest niewinny. O pomoc w rozwiązaniu zagadki morderstwa w zamkniętym pokoju ojciec Alistaira - Eddie prosi Grupę Łowców, na czele której stoi były pracownik Eddiego. Do pomocy Łowcom wyznacza również swoją współpracownicę Madison. Szybko okazuje się, że dokonał takiego wyboru nie bez przyczyny gdyż Madison jest bardzo podobna do członków Grupy Łowców - posiada umiejętności paranormalne. Czy wspólnymi siłami uda im się dojść do prawdy i zaleźć rozwiązanie zagadki, które wygląda na z góry przesądzone? Tego dowiecie się sięgając po "Zło" Heather Graham.


"Zło" to kryminał z dodatkiem wątków paranormalnych i okraszony subtelną odrobiną romansu. Cała historia jest dobrze przemyślana i od początku do końca spójna. Jednakże nie znaczy to wcale, że jest przewidywalna, a rozwiązanie podano na tacy. Otóż mogę Was zapewnić, że aż do ostatnich stron książki nie będziecie w stanie odgadnąć kim był sprawca. Autorka perfekcyjnie wyprowadzi Was na manowce.

Heather Graham jak zwykle trzyma poziom, a jej "Zło" z czystym sumieniem mogę Wam polecić na nadchodzące długie, jesienne wieczory. Dzięki osadzeniu w historii bohaterów posiadających zdolności paranormalne i dodaniu w tle wątku miłosnego, między głównymi bohaterami, otrzymujemy kryminał inny od wszystkich, po który każdy prawdziwy wielbiciel kryminałów powinien sięgnąć.

4 komentarze:

  1. Oj wciągnęła już mnie, jak nic. Też jestem książkowy mol zwłąszcza jesienią i zimą. Książka, kakako, kocyczek i jadę z koksem ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. lubię kryminały, które nie są jedynie kryminałami, ta książka to coś dla mnie

    OdpowiedzUsuń
  3. Dobre są takie nawiązania paranormalne, to trzyma w napięciu. Lubię tego typu książki, a element romansu coś tam też fajnego wprowadza ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.

Na pytania postaram się odpowiedzieć pod postem, pod którym zostały zadane.

Copyright © 2016 Nuttin' But Style , Blogger