'Niebezpieczna znajomość' Christine Drews

Wydawnictwo Sonia Draga po raz kolejny wprowadza na rynek świetny thriller, obok którego fani tego gatunku literackiego nie mogą przejść obojętnie. Dodatkowo jeśli lubicie książki z wątkiem psychologicznym to "Niebezpieczna znajomość" Christine Drews będzie dla Was idealnym tytułem na letni wieczór.


"Niebezpieczna znajomość" to thriller w najlepszym wydaniu. Książka trzyma w napięciu aż do ostatniego zdania, a samo zakończenie jest zaskakujące. Autorka tak buduje historię i związane z nią napięcie, że możecie być pewni, że aż do ostatnich stron zagadka nie zostanie przez Was rozwiązana.

Christine Drews serwuje nam historię wielowątkową, z dużą dozą aspektów psychologicznych dzięki czemu z każdym kolejnym zdaniem opowieść ta wciąga nas coraz bardziej. Każda z postaci jest starannie zbudowana, a każdy wątek przemyślany i odpowiednio pociągnięty do końca. Autorka umiejętnie przeplata historię i motywy poszczególnych postaci.

Mamy tu historię Katrin i Thomasa oraz ich 3-letniego synka. Mąż Katrin jest człowiekiem wiecznie zapracowanym i tak totalnie zatraconym w pracy, że zostawia wszystkie istotne sprawy na głowie swojej żony - przeprowadzkę, zajęcia domowe, opiekę nad synem. Katrin jest sfrustrowana i przytłoczona ilością obowiązków, a Thomas zamknął się w swoim, odległym od szarej rzeczywistości, świecie. Kiedy ojciec głównej bohaterki niespodziewanie umiera świat Katrin wali się jak domek z kart i wtedy na pomoc przychodzi jej przyjaciółka Tanja, którą Katrin poznała, zaledwie kilka tygodni wcześniej, kiedy odwoziła syna do przedszkola. Obie kobiety łączyło pozornie wiele spraw i to spowodowało, iż zaprzyjaźniły się w błyskawicznym tempie. Gdy Katrin nie ma z kim zostawić swojego synka Leo na czas pogrzebu jej ojca naturalnie pierwszą osobą, do której zwraca się o pomoc jest Tanja. Katrin nie przeczuwa tego co stanie się już kilka godzin później kiedy Tanja nie odwiezie jej syna do domu o umówionej porze, a jej numer telefonu okaże się nieaktywny...


Mamy tu zatem historię małżeństwa, w którym nie do końca dobrze się dzieje - jak się przekonacie, dzieje się nawet gorzej niż przypuszczacie, gdy na światło dzienne wyjdą nowe, całkiem niespodziewane okoliczności.

Mamy tu również Tanję, przyjaciółkę Katrin, która okazuje się zupełnie kimś innym niż mogliście przypuszczać, a jej historia jest dużo bardziej skomplikowana. Mimo, iż na początku możecie skreślić tę bohaterkę grubą kreską to radzę poczekać do końca historii, bo może się okazać, że nie zawsze wszystko jest tylko białe lub tylko czarne. Pozostaje jeszcze wiele odcieni szarości, a działania Tanji, choć drastyczne, mogą okazać się poparte odpowiednimi motywami.

Mamy tu również rodziców Katrin. Na pierwszy rzut oka mamy tu do czynienia z przykładnymi obywatelami o dobrych sercach, ale czy na pewno? Okazuje się, że pod powłoczką ideału kryją się delikatne rysy, a może się nawet okazać, że niektóre z nich są jak głębokie bruzdy.

Wszystkie 3 historie w tym czy innym momencie się zazębiają tworząc perfekcyjną mieszankę psychologii i napięcia.

Christine Drews stworzyła thriller na najwyższym poziomie.

4 komentarze:

 1. Nie wiem czy to jest "moja literatura". Wspominałam Ci, że Matras ma sporo książek wyd. SoniaDraga za 16-20 zł?
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię tego typu literaturę, która od poczatku do samego końca trzyma czytelnika w napięciu.
  Jak przeczytam moje książkowe zapasy to być może sięgnę po nią .

  OdpowiedzUsuń
 3. O jejku strasznie mnie ta książka zaciekawiła :) koniecznie muszę ją kupić.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.

Na pytania postaram się odpowiedzieć pod postem, pod którym zostały zadane.

Copyright © 2016 Nuttin' But Style , Blogger